Rebecca Gibsonnak nagyon fiatalon kellett szembesülnie az adenomiózissal, és az endometriózissal. 19 évesen fedezték fel nála a betegséget, miután összeesett a vérzéstől a szex után. 20 éves volt, amikor az elvégzett laparoszkópos műtét során diagnosztizálták nála az adenomiózist és az endometriózist, de sikeresen meghagyták a női nemi szerveit, a méhét és a petefészkeit is.
Ennek köszönhetően 2012-BEN MEGSZÜLETHETETT KISLÁNYA, ami kisebb csodának számított, hiszen orvosai véleménye szerint betegsége és állapota miatt elég kicsi volt az esélye a gyermekáldásnak.
2014-ben azonban megint olyan állapotba került a méhe, hogy ismételten kezeléseket kezdtek nála. A fájdalmas szex, a vérzés, az elviselhetetlen fájdalom és erős görcsök, mind lehetetlenné tették, hogy része legyen egy normális életben.
Rebecca megpróbálta a tüneteit csökkenteni az orvos által javasolt gyógyszerrel, de nem tapasztalt pozitív változást. Egy másik lehetőségre – a presacral neurectomyra, amelynek során a méhhez kapcsolódó idegeket elvágják -, nemet mondott, mert orvosa úgy tájékoztatta, csupán ideiglenes megoldást jelenthet, az adenomiózis nem fog elmúlni tőle, csak a fájdalom szüntethető, csökkenthető vele, de általa lehetősége van még gyermeket szülni. Reebecca tehát úgy döntött, orvosai véleményét figyelembe véve, hogy vállalja a méheltávolítást, és azt, hogy TÖBBET NEM SZÜLHET GYERMEKET ANNAK ELLENÉRE, HOGY Ő MÉG CSAK A 20-AS ÉVEINEK KÖZEPÉN JÁRT.
Rengeteg történetet elolvasott az interneten, amik arról számoltak be, hogy a nemi vágy lecsökkent, és egyéb problémák adódhatnak, de tudta azt is, hogy az elviselhetetlen fájdalom az éjszaka közepén, ami vetekedett a szülési fájdalommal, már nem élet, és valamit tennie kell.
Szerencsére Rebeccának A PETEFÉSZKEI MEGMARADHATTAK, MIVEL AZ Ő ÁLLAPOTA ELSŐSORBAN A MÉHÉT ÉRINTETTE, így nem kellett elviselnie a korai menopauzával járó hormoncsökkenést.
Blogjában leírja a történetét, mesél azoknak, akik hasonló helyzetben vannak.
A műtét utáni regenerálódási időszak nem csak a testét viselte meg, hanem a lelkét is. Emlékszik a hangulatingadozásokra, álmatlanságra, ami három hónapig tartott.
Rebecca elkezdett járni MEDENCEFENÉK TERÁPIÁRA, ami segített neki végül a gyógyszereket lerakni, és megszüntetni a hólyaggörcsöket.
Terapeutához járt férje segítségével, aki segített feldolgozni a testét ért traumát.
Kezdetben azt gondolta, neki könnyű lesz feldolgoznia, hogy többé nem lehet gyermeke, de ez nem így volt. A facebookon meglátott egy terhességi bejelentést, ami nagyon megviselte. Elöntötte a szomorúság! Nem számított rá, azt hitte elkerülik ezek az érzések.
A műtét utáni szex jobb lett, sokkal, hiszen eltűnt a fájdalom, és annak ellenére, hogy gyakran jelentkezik a hüvelyszárazság, és síkosítót kell használnia, azt mondja, a méh eltávolítás ebből a szempontból csak előnyökkel járt.
Jelenleg Rebecca teljesen tünetmentes, 1,5 évvel a műtét után. Rendszeresen jár jógázni, csatlakozott a facebookon olyan támogató online csoportokhoz, ahol sorstársaival beszélgethet.
Hangsúlyozza minden érintettnek, hogy mielőtt ezt a drasztikus lehetőséget elfogadná valaki, aki endometriózissal küzd, azelőtt minden lehetőséget vizsgáljon meg! Nagyon ritka esetben jelenthet megoldás a méh eltávolítása endometriózis esetén! Minden esetben gondoljanak arra a következményre, „A MÉHELTÁVOLÍTÁST NEM LEHET VISSZAVONNI!”
Forrás: http://www.womenshealthmag.com/health/hysterectomy-at-25
A fordítás tájékoztató jellegű.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: