Endometriózis

Tedd ismerté az endometriózist, közelebb kerülünk a valódi gyógyításához!

Az endometriózis napjainkban is egy ismeretlen betegség, az Egyesült Államokban, és általánosan az egész világon. Míg a fejlődő országokban egy lány akár 8-24 napot is kihagyhat az iskolából a menstruáció miatt, ez a fejlett országokban, ahol a női egyenjogúság napi szinten téma, elképzelhetetlen. Az endometriózissal szenvedő nőknél gyakori az éles fájdalom, szervi diszfunkció, a meddőség…. Tovább »

Mióma vs Endometriózis

Mióma jóindulatú izomcsomó a méhfalban. Majdnem minden negyedik nőnek van 35 év felett. Mióma lehet apró, almamag vagy egészen nagy grapefruit méretű, akár több is előfordulhat a méhen belül. A legtöbb mióma ártalmatlan és nem okoz tüneteket. tünetek közé tartozik: – Kismedencei nyomásérzés– Diszkomfort érzés vagy fájdalom közösülés során – szabálytalan alakú méh, amely nyomást… Tovább »

Tények az Endometriózisról

– Az endometriózist nehéz megérteni, és beszélni rólaFájdalom, menstruáció, vérzés, meddőség, mind tabu téma. – Súlyos menstruációs fájdalom nem normális Gyakran még napjainkban is azt mondják, a menstruációs fájdalom “szokásos”, “része, egy nő életének”. Mások azt mondják, hogy “alacsony a fájdalom küszöb”, vagy “lelkileg nem kiegyensúlyozott”.Ha fájdalom zavarja napról-napra az életét, kérjen segítséget és vizsgáltassa… Tovább »

Endometriózisod van? A kismedencei fizikoterápia segíthet!

Már elfelejthetjük, azt az időt, amikor Freud és mások ujjal mutogattak a nőkre, hogy a fájdalmas szexnek lelki okai vannak! Ma már tudjuk, hogy különösen az endometriózissal küzdő nők esetében a fájdalomnak elsősorban fiziológiás oka van! A videón Dr. Sally Sarrel előadását hallgathatják meg, aki egy női egészség Fizikoterapeuta, Ő az endometriózisra szakosodott, New York-i… Tovább »

AZ ADENOMIÓZIS

Az adenomiózist a „méh endometriózisának” is nevezhetjük, egy jóindulatú betegség, mely a méh izomzatára korlátozódik. A méh nyálkahártya sejtjei elvándorolnak a méh izomzat közé és a havonta jelentkező menstruáció alkalmával ugyan úgy véreznek, mint a méh belső felszíne. A vér itt csapdába esik, megkeményíti, rugalmatlanná teszi a méhet, megnöveli a méretét. A leggyakrabban érintettek a… Tovább »

NEGATÍV A LELET, LEHET MÉGIS ENDOMETRIÓZIS?

Gyakran kérdeznek az endometriózist diagnosztizáló vizsgálatokról. SOKSZOR HALLOTTUK BETEGEKTŐL, HOGY MRI/CT/UH/ ÉS A KOLONOSZKÓPIA IS NEGATÍV LETT, így a család, barátok, és az orvosok is egyaránt azt mondhatják, nem vagy beteg, nincs endometriózisod! SAJNOS NAGYON KEVÉS BIZONYÍTÉKOT KAPHATUNK EZEKKEL A DIAGNOSZTIKUS ELJÁRÁSOKKAL. A bélhez közel lévő, vagy a bélben lévő endometriózis vérzést okozhat. Az élénk… Tovább »

TIZENÉVESEK ÉS A FOGAMZÁSGÁTLÁS HÁTRÁNYAI

Egy lány életében a menstruáció megjelenése fontos mérföldkő. Sokkal többet jelent annál, mint hogy innentől kezdve termékeny korba lépett. A hormonok előállítása a szervezetünknek nem könnyű feladat, feltétele a rendszeres ovuláció, és évekbe is telhet, mire beáll a megfelelő állapot. Ezért a korai időszakban szedett fogamzásgátló hátrányosan befolyásolhatja ezt az érési folyamatot. Napjainkban egyre több… Tovább »

13 ENDOMETRIÓZIS TÜNET, AMIT AZ ORVOSOD LEHET, HOGY FÉLREDIAGNOSZTIZÁL

Nagyon sok nőt, akinek végül endometriózist diagnosztizálnak, beszámol arról, hogy számtalan orvosnál jártak panaszaikkal, akik hiába megannyi teszt és vizsgálat, a valódi okot nem ismerték fel. A pontos diagnózis hiányában maga a kezelés is elmarad, így a nők csak egyre többet keresgélnek az interneten megoldásra várva. A cikk írója abban a reményben írta le a… Tovább »

5 DOLOG, AMIT SOHA NE MONDJ EGY ENDOMETRÓZISSAL ÉLŐNEK!

„Nekem is görcsöl néha, ez nem vészes, vegyél be fájdalomcsillapítót, és rendben leszel!” Ezt általában nőtársainktól halljuk, nem ritkán nőgyógyászoktól, mellé elég gyakran: „dráma királynő”, „szimulál”, „túl érzékeny”, fájdalomcsillapító-függő”, „figyelemre vágyik” megjegyzésekkel kísérve. Nagyra értékeljük éppen ezért azt, amikor valaki tényleg megpróbálja ezt a betegséget megérteni.Az endometriózissal élő betegek fájdalma nem egyszer erősebb, mint a… Tovább »

LAPAROSZKÓPIA ELŐTT ÉS UTÁN

A laparoszkópiás műtét mindenkinek más. A műtét függ a beavatkozás mértékétől, a hosszától, a sebésztől, az intézménytől, az ápoló személyzettől, hogy ki hogyan reagál a fájdalomra és számos más tényezőtől.Minden ember különböző módon gyógyul. Ami egyikünkre igaz lehet az a másikra nem. Az egészségügyi személyzet arról tájékoztat, hogy a gyógyulás néhány napig tart, mégis sokan… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!